четвер, 6 вересня 2012 р.

А КОМУ ПІДСУДНІ СУДДІ?



   Від прийнятих останніми роками суддівських рішень Немирівського районного суду потерпає як всесвітньовідома  компанії “Nemiroff”, так і «бідне» село Обідне.

   Віктор Кіпіш, один із корпоративних власників згаданої компанії, у серпневому номері газети «Немирівський Вісник» дав свою оцінку прийнятим суддівським рішенням у конфліктній ситуації власників компанії Nemiroff з родиною народного депутата України Глуся. Він каже: «Немирівські професіонали» побачили ситуацію під своїм кутом
   До останнього часу, доки я не переконався на власному досвіді, як кажуть в народі, не відчув на власній шкурі, практики дій та бездіяльності судової гілки влади, не наважувався давати оцінку рішенням суду. Коли я судився за свою честь і гідність з більшістю депутатів Немирівської районної ради, та програв суди, мені не було так боляче, як сьогодні. Другий рік поспіль мені доводиться представляти інтереси і відстоювати права моїх односельчан в судах різних інстанцій. Що цікаво, - моя оцінка «немирівських професіоналів», повністю збігається з оцінкою Віктора Кіпіша. Різниця в наших позиціях полягає тільки у тому, що він захищає корпоративну власність, яка обраховується мільярдами, а «обідняни» ведуть судову боротьбу з організованою групою осіб за свої майно і землю вартістю в мільйони гривень.
   Прийняті неправомірні рішення суддями  у двох різних ситуаціях, що збіглись у часі і просторі в Немирівському суді, тотожні. Невже це збіг обставин? 
   Наприклад, суддя Т.В. Слободяник, рішенням від 17.05.2011р. задовольняє позов громадянина А.М. Струтинського до спілки співвласників КСП «Прогрес» та визнає дійсним договір купівлі-продажу майнових паїв на суму 1005200 грн. з 153 власниками майнових паїв. В рішенні судді зазначено, що такий договір був укладений в квітні 2011 року і суд визнає за ним право власності на частку майна товариства більше як на мільйон гривень.
   Іншим рішенням Немирівського районного суду від 03.06.2011р. (суддя О.П. Царапора) задоволено позов А.М. Струтинського до спілки співвласників майнових паїв СТОВ «Прогрес» та Обідненської сільської ради. За цим громадянином, який обіймав посаду заступника директора підприємства,  Немирівським судом визнано право власності на майно, виділене в натурі з спільної часткової власності, в сумі 1005200 грн. 
   Отримавши такі рішення районного суду на руки, новоявлені пани в селі Обідному влаштовують свято. Ріжуть барана. Варять юшку. Одним словом святкують перемогу Анатолія Струтинського та його компанії над сотнями селян. Якось я запитав Анатолія Миколайовича в його кабінеті, чи переконаний він у тому, що установчі документи СТОВ «Прогрес» та укладені договори із спілкою співвласників майна КСП «Прогрес» відповідають чинному законодавству України? Моє запитання навіть не зачепило колишнього офіцера, який  за копійки скупив майно цілого господарства.
   Рівно двадцять років тому першим у Немирівському районі був розпайований колгосп «Комунар». Його реорганізували в КСП «Прогрес». Тепер, коли майно більше 400 пайовиків почали відверто і нахабно грабувати сумнівні власники СТОВ «Прогрес», селяни з допомогою юристів розпочали судові процеси. 
   При ознайомленні з матеріалами судових справ виявилось, що квітневі договори купівлі-продажу майнових паїв 153 селян взагалі відсутні.
   У нас виникло закономірне запитання: “На підставі якого документу поважна суддя Т.В. Слободяник винесла рішення суду на користь Анатолія Струтинського”? Провівши аналіз свідоцтв на право власності членів КСП «Прогрес», виданих головою Обідненської сільської ради В.М. Маківчук, в тому числі і А.М. Струтинському, ми виявили суттєві порушення чинного законодавства України. Наприклад, із матеріалів суду стало відомо, що майнові сертифікати виписувались сільрадою «мертвим душам». У сорок одному випадку спадкоємці майнових паїв нотаріально не оформили відумерлу спадщину, з порушенням установленої процедури отримали майнові сертифікати і продали їх. Доручення голові спілки Валентині Голубович на право розпоряджатись майном спілки співвласників роками посвідчувались сільрадою неправомірно.
   Особливе здивування у нас викликав той факт, що за основу судейського рішення суддя О.П. Царапора поклав фіктивний протокол загальних зборів спілки співвласників від 20 травня 2011 року, які наче б то прийняли рішення, виділити усе ліквідне майно КСП «Прогрес», вартістю більше одного мільйону гривень згаданому громадянину. Цікаво, що загальні збори спілки скликала сільський голова В.М. Маківчук у своєму службовому кабінеті? Як зазначено в липовому протоколі зборів, що знаходиться в матеріалах судової справи, на зборах були присутні 298 осіб? Сільський клуб за усю свою історію ніколи фізично не збирав такої кількості людей. А тут, в кабінеті голови, як зазначено в протоколі, 158 чоловік проголосували за виділення майна в натурі пану Анатолію!? В судовому засіданні, порушивши дану суду присягу, -«казати правду»-, В.М. Маківчук своїми поясненнями посадової особи місцевого самоврядування засвідчила правомірність проведення загальних зборів та поданого «протоколу» - тобто доказу умисних дій організованої групи осіб з метою незаконного заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах! 
   За поданими селянами апеляційними скаргами, ухвалами апеляційного суду Вінницької області рішення судді Т.В. Слободяник та О.П. Царапори скасовані, ухвалено нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог А.М. Струтинського. Доки тривала судова тяганина, директори і власники СТОВ «Прогрес», всупереч накладеному арешту суду, ріжуть основні засоби (техніку і обладнання) на металобрухт, ночами його незаконно вивозять і продають. Разом з цим, за останній рік продано більше 500 голів корів та арештованого молодняка ВРХ. Нестача спільного майна, за даними виконавчої служби Немирівського району, складає 1,5 мільйона гривень. Зупинити беззаконня і корупцію селяни у своїх зверненнях просили губернатора і прокурора Вінницької області. Про дані факти давно заявлено прокуратурі, міліції, СБУ… 
   Селянам поштою надіслано відповідь заступника прокурора Вінницької області Р.І. Шубіна, який у своєму листі рекомендує  звернутись до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для вирішення питання про притягнення суддів за порушення законодавства до дисциплінарної відповідальності. Така порада – це «вирвані роки» війни з вітряками. Мені розповідали, що на фуршетах у суддів є тост: - «за нас –богів!» БОГ їм усім суддя… і ЛЮДИ... 

Валерій Каричинський, 
член Спілки журналістів України


Немає коментарів:

Дописати коментар