субота, 5 травня 2012 р.

“Керівництво заводу ігнорує усі рішення ради директорів”

- Віктор Кіпіш відповідає на запитання немирівчан -

Шановні читачі. З часу загострення корпоративного конфлікту в компанії «Nemiroff» до мене особисто надійшло багато різноманітних питань від працівників заводу і жителів Немирова. Я щиро вдячний всім за підтримку і спробую, по можливості, дати вичерпну відповідь на всі поставленні питання. Деякі з них носять особистий характер, інші стосуються роботи компанії і планів на майбутнє. Відповіді на глобальні питання ви зможете прочитати на нашому сайті www.nemiroff75.com


- Вас неодноразово бачили у вишитій сорочці. Ви є патріотом своєї землі, традицій? Чи це просто данина моді? Чи в такий спосіб Ви показуєте, що готові підтримувати земляків?
- Я б не хотів, щоб моя сорочка була предметом обговорення. Вишиту сорочку я придбав не вчора. Я в таких сорочках ходжу вже останні 10 років. Мені подобається матеріал з якого вона пошита. Це льон. Інших причин немає.
- Чи є Україна і досі привабливою для компанії «Nemiroff»? Чи є сенс для Вас у такій ситуації, коли державні мужі не підтримують підприємців, боротися за «місце під сонцем»?
- Україна була, є і буде батьківщиною «Nemiroff». Але бренд Nemiroff вже давно вийшов за рамки держави Україна. Сьогодні слова «за Nemiroff во все мире» - не просто красива фраза. Дійсно, за Nemiroff переживають в усьому світі. У всіх викликає подив ситуація, яка склалася в компанії. Нас намагаються переконати, що 75 менше, ніж 25. Що це не так, знає навіть першокласник. Тільки наше корумповане судочинство вперто не бажає це бачити. Єдине завдання сьогоднішньої української влади - перевести державну власність в кеш, заодно додавши до цього найбільш успішні приватні підприємства. За даними щорічного рейтингу легкості ведення бізнесу в усіх країнах світу, Україна опинилася на скромному 152-му місці зі 183 можливих. Головною причиною для негативного сприйняття України, як майданчика для бізнесу, експерти рейтингу назвали пресинг з боку влади. І ми це відчули на собі. Відсутні незалежні і незаангажовані суди, посилюється монополізація на ринках економіки за повного потурання державних органів. Суб'єкти господарської діяльності не перебувають у рівних умовах – тільки обрані отримують преференції. Ускладнює бізнес-ситуацію і повсюдна корупція в органах влади та вибіркове застосування санкцій, правил і норм, а також поділ підприємців на обраних, яким багато чого прощається, і на чужих, яких постійно переслідують. 
Але ми не втрачаємо надію і робимо все від нас залежне, щоб працювати на своїй землі. Ніхто з основних акціонерів не збирається покидати межі країни і, не зважаючи на всі ці події, ми сподіваємось, що найближчим часом здоровий глузд переможе, всі негаразди закінчаться і почнеться новий етап в розвитку компанії.
- Чи є надія, що завод знову запрацює з такою потужністю, як раніше? Чи зможе він досягти рівня, який був в 2004 - 2005 роках? 
Скажу відверто. Дуже складне питання. Це залежить від багатьох чинників. Крім конфлікту усередині компанії, існують об’єктивні економічні фактори, які стримують зростання випуску продукції. Попри всі неймовірні переваги, які самі собою мають забезпечувати найвищу рентабельність і найнижчу в Європі собівартість виробництва, ціна на спирт в Україні… найвища в Європі! Для порівняння: у Росії й Польщі продажна ціна літра етилового спирту становить близько 0,85—0,9 долара, а в Україні — 1,8 долара...
І якщо вимога президента, яку озвучив тоді ще перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв на засіданні уряду 11 листопада 2011 року, що керівництво України зацікавлене, аби виробники спирту й алкогольної продукції нормально і прозоро працювали, а держава має зробити все від неї залежне для створення прозорих та комфортних умов буде виконана, то ми можемо сподіватися на значний ріст обсягів виробництва легальної продукції.
- Коли стабілізується виробництво?
- Постараюся відповісти коротко. Виробництво стабілізується тоді, коли кожен почне виконувати належні йому функції. Держава зможе забезпечити сприятливі умови для ведення бізнесу і гарантувати виконання законів, які є чинними в державі, а не створювати бюрократичні перепони. Міліція та прокуратура займеться наглядом за виконанням законів і забезпеченням правопорядку, а не буде брати участь в силовому захоплені підприємств. Акціонери почнуть чітко виконувати свої обов’язки згідно угоди акціонерів і статуту. Директор заводу і його заступники почнуть діяти в межах наданих їм повноважені і виконувати всі рішення ради директорів та зборів акціонерів. І все це дасть змогу в найкоротший термін стабілізувати виробництво.
- Чи дійсно бренд Nemiroff покидає Україну?  Якщо так, то що працівників компанії чекає?        
- Скажу так: через непорядні дії сім'ї Глусь до своїх партнерів, виробництво горілки під торговою маркою Nemiroff з 23 січня 2012 року було заборонено. Nemiroff Holdings Limited розірвала ліцензійний договір № 01022010-N від 1 лютого 2010 року на підставі статті 16, у зв'язку з тим, що порушення умов даного ліцензійного договору заводом тривали з січня 2011 року. Причиною розірвання ліцензійного стало порушення умов договору: «якщо одна зі сторін допускає порушення умов договору і не усуває таке порушення протягом 30-ти календарних днів з моменту відправки їй повідомлення іншою стороною договору, то договір автоматично припиняє свою дію на тридцятий день після відправки повідомлення відповідно до положень ліцензійного договору».
Повідомлення про можливе припинення ліцензійного договору були відправлені заводу 19 грудня 2011 року, в термін більше ніж за 30 календарних днів. 23 січня 2012 ліцензійний договір № 01022010-N від 1 лютого 2010 розірваний на законних підставах. На сьогоднішній день торговельну марку «Nemiroff» на території України можуть використовувати тільки компанії Nemiroff Intellectual Property Establishment і Nemiroff Holdings Limited. Сканована копія ліцензійного договору знаходиться на сайті www.nemiroff75.com
Випуск продукції під торговою маркою Nemiroff в даний час не законний. Розумію, що для людей - це втрата робочих місць, для бюджету – це втрата надходжень. Але не можна забезпечувати права одних за рахунок порушення прав інших. Однак я впевнений, що закон візьме гору і всі працівники, які були незаконно звільнені, скорочені або втратили роботу в зв’язку з зупинкою виробництва, будуть поновлені на роботі і будуть мати право на отримання компенсацій згідно діючого законодавства. 
- Існують непоодинокі випадки звільнення нинішнім керівництвом компанії в Україні інвалідів. Ваше ставлення щодо такої кричущої несправедливості?
Будь-яка людина, що має групу інвалідності, має право на працю.
Воно забезпечується через встановлення квот прийому на роботу інвалідів. Потрібно максимально коректно і виважено ставитися до них. Їм і так нелегко. Ми, керівники, несемо відповідальність за цих людей, які довірили нам свою нелегку долю.
- Чи дійсно закінчився контракт в Олександра Глуся?  
- Так, дійсно, контракт в Олександра Глуся на виконання обов’язків голови наглядової ради закінчився 31 грудня 2011 року. Цей сімейний орган був створений шляхом зловживання своїми повноваженнями відомих осіб. На сьогоднішній день Олександр Глусь є одним з 5-ти директорів компанії Nemiroff Vodka Ltd. Головою ради директорів є Яків Грібов. В компанії більше не існує наглядової ради.
- Чи  належить  компанія  Nemiroff  Vodka  Limited  компанії  Nemiroff  Holdings Limited (Кіпр)? Якщо так, то хто директор Nemiroff  Vodka  Limited?
- Все навпаки. Nemiroff Vodka Limited володіє 100 % компанії Nemiroff Holdings Limited. А вже Nemiroff Holdings Limited володіє 100% дочірнього підприємства «Українська горілочна компанія Nemiroff» (м. Немирів, Вінницької області), «Алко-Інвест Україна» (м. Немирів, Вінницької області), торгового дому в Москві, в Польщі і ще в багатьох компаніях як на Україні, так і за її межами. Вищим керівним органом компанії Nemiroff Vodka Limited є рада директорів, яка складається - з 5-ти директорів. Яким чином приймаються рішення встановлюється угодою акціонерів. Всі рішення, які приймає рада директорів є обов’язковими для виконання всіма іншими компаніями.
- Кажуть, що найкращий бізнес - це депутатський мандат. Чи не маєте Ви бажання взяти участь у парламентських виборах? Можливо, так Вам легше буде боротись з несправедливістю "недоторканих", знаходячись у їх лавах?   
- Я вважаю, що бізнес повинен бути поза політикою. Ми випускаємо продукцію, яку вживають і ліві, і праві, і помаранчеві, і сині, і червоні, і білі. А змінювати постійно свою орієнтацію – це справа моральних виродків. Тим більше, коли хамелеон при владі то кольори змінює його оточення.  
- Як Ви ставитесь до того факту, що люди на заводі працюють за тимчасовими трудовими договорами протягом  5 - 10 років?  І чи буде практикуватися це надалі?
- Я до цього ставлюсь негативно. Тимчасові трудові договори можуть укладатися на строк, що не перевищує двох місяців, а якщо прийняття на роботу провадиться для заміщення відсутнього працівника, тимчасовий договір може бути укладений на строк до чотирьох місяців. Про тимчасовий характер трудового договору має бути зазначено у наказі про прийняття на роботу. При прийнятті звільненого тимчасового працівника знову на те ж підприємство після перерви, що не перевищує одного тижня, якщо строк його роботи до і після перерви перевищує відповідно два чи чотири місяці, трудовий договір вважається укладеним на невизначений строк. Структура компанії в майбутньому буде змінена і тимчасові працівники будуть максимально забезпечені роботою за безстроковим договором.
- Чому закони України, працюють проти більшості Акціонерів?
Закони України не працюють проти мажоритарних акціонерів. В нашому випадку ми можемо говорити про злісне порушення законів. «Захопити бізнес в нашій державі, на жаль, дешевше, ніж його купити, і є економічна основа для рейдерства», - таку думку висловив заступник генпрокурора Віктор Занфіров 9 лютого 2012 року під час засідання Міжвідомчої комісії з питань протидії рейдерству. Він також додав, що однією з ключових проблем є корупція в судах, правоохоронних органах і органах державної влади. Якщо про це говорить друга особа генпрокуратури - погані справи в державі. Те, що вони, м’яко кажучи, не дуже добрі - ми можемо пересвідчитися на власному досвіді. Так, 5.01.2012 року державним реєстратором Немирівської районної державної адміністрації Марухно В.П. (до недавнього охоронник в компанії Nemiroff) проводилась реєстраційна дія з приводу внесення відмітки про втрату оригіналів установчих документів юридичної особи, про що свідчить запис № 26 довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. 100% - вий власник ДП УГК «Nemiroff» - компанія Nemiroff Holdings Limited направила в прокуратуру району запит з проханням перевірити підстави вчинення таких дій державним реєстратором. 
На свій запит компанія отримала дивну відповідь. Можна б ще зрозуміти це, якби відповідь підписував звичайний радник юстиції. Але ж лист-відповідь підписаний старшим радником юстиції прокурором Немирівського району А.І.Атаманенком. То що вже можна говорити про звичайних радників юстиції, коли старші радники, не соромлячись, на чорне кажуть біле. Коментарі зайві … Подібні відповіді ми отримуємо досить часто і все залежить від настрою в одній, окремо взятій, далеко не геніальній голові. А може і ще від чогось …  
- Чому за останній час багато простоїв на виробництві?                             
- Як я вже казав, конфлікт між акціонерами впливає і на стабільну роботу підприємства. Теперішнє керівництво заводу ігнорує будь-які законні рішення ради директорів. Значна частина виготовленої продукції повинна експортуватися в Росію. Але відвантаження готової продукції не відбувається. А український ринок не може переварити такої кількості продукції. Якщо так продовжуватиметься і надалі, то неритмічність виробництва буде зберігатися.             
- Коли ж, все-таки, “решта акціонерів“, як люблять говорити ваші опоненти, візьме керівництво заводом у Немирові у свої руки?
- Тоді, коли всі без вийнятку акціонери компанії стануть виконувати рішення 100% власника.

Немає коментарів:

Дописати коментар