четвер, 15 березня 2012 р.

Умови засвідчення справжності підпису на документах


   Нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, начальники установи виконання покарань засвідчують справжність підпису на документах зміст яких не суперечить законові і які не мають характеру правочинів та не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини.
   На документі може бути засвідчена справжність підпису особи, що підписалась за іншу особу, яка не могла це зробити власноручно внаслідок фізичної вади, хвороби або з інших поважних причин. У цьому випадку нотаріус установлює особу як того, хто підписався, так і того, за кого ця особа підписалася. Про причини, з яких фізична особа, заінтересована у вчиненні нотаріальної дії не могла підписати документ, зазначається в посвідчувальному написі.
   Нотаріус, посадова особа органів місцевого самоврядування, засвідчуючи справжність підпису, не посвідчує факти, викладені у документі, а лише підтверджує, що підпис зроблений певною особою.
   Не може засвідчуватися справжність підпису фізичної особи на документі, у якому стверджуються обставини, право посвідчення яких належить лише відповідному державному органу (час народження, шлюбу, смерті, наявність хвороби, інвалідності, права власності на майно тощо).
   Засвідчуючи зразки підписів посадових осіб юридичних осіб на картках, що подаються до Національного банку України, комерційних банків з метою відкриття рахунків, нотаріус перевіряє обсяг правоздатності юридичної особи, справжність підписів посадових осіб та їх повноваження на право підпису. На підтвердження повноважень на право підпису нотаріусу подаються копії наказу про призначення на посаду або копія протоколу про обрання посадової особи, довіреність на ім'я керівника, видана вищим органом управління юридичної особи, тощо.

В.В. Манус, 
державний нотаріус Немирівської державної нотаріальної контори  

Немає коментарів:

Дописати коментар