четвер, 9 серпня 2012 р.

Фальш-старт з амбіціями



Початок виборчого марафону офіційно оголошено з 30 липня. Однак нетерплячі та амбіційні політики стартували, коли на деревах ще листя не було


   Термін «фальстарт» виник у спорті. Це коли хтось з учасників змагань почав рух до сигналу. Але цей термін можна застосувати і в політиці. Ще початок передвиборної компанії не оголосили, а бажаючі отримати депутатський мандат – уже на біговій доріжці. Бояться, щоб хтось не випередив. Назвемо це фальш-стартом, бо, на відміну від спортивного, політичний достроковий старт містить силу-силенну фальші. Його учасники проявляють такі чудеса фантазії і видумки, що аж диву даєшся. 

   Вигадка перша: ілюзія щедрості
   Більш як за півроку до офіційного оголошення передвиборної компанії у Немирові здійснив фальш-старт нардеп, який за минулу каденцію був дуже рідкісним гостем. Тож, мабуть, щоб загладити цю свою провину, народний обранець розвинув таку бурхливу діяльність, що одразу ж набув слави найщедрішого дарувальника. Діапазон його щедрості такий широкий, що аж вражає: від цукерок, грошей по 150 грн., як командировочних для тих, хто прийшов на зустріч з нардепом від Партії регіонів, парасольок і шарфів - до комп’ютерів і реамобіля вартістю майже мільйон гривень. З останнім презентом, правда, вийшла майже детективна історія: нардеп подарував Немирівській ЦРЛ ключі від автомобіля, який невідомо кому належить, бо зареєстрований у столиці України, і до ключів не було приложено ніякісіньких документів. Мовою правоохоронців це можна було б назвати банальним угоном чужого транспорту, якби не висока посада дарувальника. Тому постраждав лише водій, який, пропрацювавши на цьому автомобілі місяць, не зміг отримати у ЦРЛ зарплату (бо ж автомобіль київський). А де гарантія, що завтра правоохоронні органи не з’являться до  бабусі і не попросять у неї документи на подароване нардепом покривало, бо воно на балансі десь в іншому місці? 

Вигадка друга: ілюзія турботи
   Хвиля медичних оглядів останнім часом нахлинула на наш район, як цунамі на Японію. По селах їздять бригади медиків, мацають пульс, міряють тиск, питають, як здоров’я. Це щось на зразок набридлої до оскоми телереклами: «Бажаєте перевірити, чи є у вашому роті бактерії?» «Ой, а я ж вранці чистила зуби», - оправдовується вражена жінка, побачивши на приладі бактерії. Хоча могла б і сказати нав’язливому стоматологу по-народному: «Сам ти не вмивався!». Бо перевіряти на вулиці, чи є у у жінки в роті бактерії, як мінімум некоректно. Зрозуміло, люди медоглядам раді, хоч і розуміють, що це для виборів. «Але «медичне цунамі» настільки заполонило район, що двом мобільним бригадам стало тісно. Почалася відкрита конкуренція: з одного боку медики від народного депутата України від ПР Г.М. Калетніка, а з іншого – від київського бізнесмена Р. Демчака, який став гаряче піклуватися про здоров’я населення аж п’яти районів саме у рік парламентських виборів. Парадокс: якщо цей добродій так любить Вінниччину, то чому не піклується про жителів Гайсинського, Козятинського, Калинівського районів, а обрав тільки ті, що входять у виборчий округ? А у Києві, де проживає мільйонер Демчак, виклик його швидкої допомоги, теж може стати безкоштовним? Складається враження, що Демчак любить тільки тих, і то на певний період, від кого залежить доля його депутатства. Запитую у себе: який це буде депутат, якщо він починає свою політичну кар’єру з обману та підкупу виборців? Прикладом цього є ілюзія, яка наче створена Київським інститутом соціологічних досліджень. Виявляється, що за цим стоїть один із кандидатів, який наймає людей і платить їм за кожну опитувану номерну анкету, у якій є запитання такого змісту: «Чи знаєте Ви, що основними конкурентами на цих виборах будуть Р. Демчак та Г. Калетнік?». А далі ідуть, на перший погляд, наївні питання, які мають змусити респондента дійти висновку, що найкращим кандидатом по Іллінецькому виборчому округу №18 є лише Демчак, бо він, як пишеться в анкеті: «…нова людина, яка сприятиме розвитку регіону, має нове обличчя у політиці і зможе захистити людей від свавілля влади» і дуже хоче великих змін в усіх 5-ти районах округу. Але ж нещодавно, коли ще не були визначені округи і планувалося, що діючий депутат від ПР піде по іншому округу, то саме Р. Демчака з його програмою розвитку регіону презентувала влада в усіх п’яти районах округу від Липовця, Іллінець до Немирова. А нардеп Калетнік, мовиться далі в анкеті, поганий, бо він: «…спровокує розподіл вашої землі між представниками діючої влади».         
   Все різко змінилося на користь нардепа. Бізнесмена місцева влада стала у села не пускати. Сумніву немає: у цьому протистоянні переможе той, хто має мандат. Але є сумнів, чи уся ця катавасія змінить ситуацію з охороною здоров’я кардинально. Все одно після парламентських виборів населення залишиться віч-на-віч з «переформованою» медициною: один ФАП на десяток сіл, один сімейний лікар, який лікує все, на 1200 пацієнтів і без транспорту, дорогі ліки, значна частина яких є фальшивкою, як і передвиборна агітація. А виклик «швидкої допомоги», власником якої є мільйонер з «глибинки», так само буде найдорожчим в усьому Києві. А ще після виборів гряне адміністративно-територіальна реформа, яка непередбачувано може вплинути на охорону здоров’я в регіоні. А мобільні бригади медиків не будуть їздити по району, мабуть, аж до наступних парламентських виборів. 

Петро Виборний 
(Далі буде)

Немає коментарів:

Дописати коментар