четвер, 9 серпня 2012 р.

Реабілітація засуджених - шлях до виправлення


   Важко уявити собі в нинішньому світі життя колишніх засуджених після декількох років ізоляції від суспільства, коли все ускладнюється та все змінюється на шаленій швидкості.

Кримінально-виконавче законодавство передбачає ряд заходів для підготовки засуджених після виходу з місць позбавлення волі.

   Суспільно корисна праця в силу винятково великих виховних можливостей впливу на особистість виступає найважливішим засобом виправлення засуджених.
Питання виправлення ускладнюється ще й тим, що колишні засуджені можуть мати наркотичну або алкогольну залежність і їм особливо важко пристосуватися до життя без підтримки.
   Проблема зловживання алкогольних та наркотичних речовин і впродовж багатьох років є критичною в Україні. Від зловживання спиртним гине більше людей, ніж від СНІДу, туберкульозу і воєн. 
   І тут на допомогу приходять громадські, релігійні та благодійні організації. За їх допомогою створюються реалібітаційні центри, осередки, мета яких - надавати безкоштовну допомогу соціально незахищеним людям із алкогольною залежністю, наркотичною залежністю та й взагалі просто раніше судимим, які досить тривалий час знаходились в місцях позбавлення   волі. 
   Такий осередок закладу під назвою Вінницький обласний Центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Отчий дім» є на території Немирівського району в Никифорівцях. В цьому центрі проходять реабілітацію двоє засуджених, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції Немирівського району. Враження цих засуджених позитивні, що нас, як працівників інспекції, радує.
   Тут надаються три види послуг: консультування, амбулаторна та стаціонарна реабілітація, християнсько-психолологічна допомога. 
   В осередок приймають чоловіків віком від 18 до 55 років, незалежно від національного чи соціального походження, віросповідання. Мінімальний термін перебування в реабілітаційному центрі становить шість місяців та може тривати  півтора роки, при цьому враховується індивідуальний підхід. Середня кількість людей на реабілітації – 18 осіб.
Основами, на яких будується реабілітаційний центр - молитва, духовна програма “Шлях до свободи», «8 кроків», читання Біблії та тлумачення слова Божого,  дружба і взаємопідтримка, також  почуття обов’язку, відповідальності за себе та спільноту. 
   Також мешканці реабілітаційного центру залучені до праці: ведуть домашнє господарство, вигодовують свійських тварин, розводять птицю, заготовляють дрова для опалення, відбувається соціалізація осіб, що раніше звикли жити згідно  власних бажань, потреб і слабкостей. Це місце ментального зміцнення і виховання, переосмислення принципів життя.
Фінансування реабілітаційного центру здійснюється завдяки громад церкви та родин залежних осіб, а в основному мешканці самі себе утримують та живуть дружною сім’єю. Ведеться постійний пошук і встановлення контактів, співпраці з іншими подібними центрами в Україні і за кордоном.
Л.О. Кравченко,
ст. інспектор Гайсинського
МРВ КВІ УДПтС України
У Вінницькій області
капітан вн. служби                        

Немає коментарів:

Дописати коментар