В березні цього року мережу водопостачання та каналізацію ВАТ РП «Агромаш» було передано у комунальну власність. Відправною точкою цього акту стала відмова власника «Агромашу» забезпечувати водою довколишній житловий мікрорайон, бо це стало для нього економічно невигідним тягарем. Після короткотривалих владних дискусій та перевірок (для триваліших бракувало часу, бо воду населенню відключили в люті морози) було знайдено «крайнього» - комбінат комунальних підприємств: його зобов’язали взяти водогін і каналізацію на свій баланс, що терміново було зроблено. Настільки терміново, що не було часу чекати, коли «Агромаш» усуне виявлені комісією по передачі мережі у комунальну власність недоліки. Адже люди не мали води, без якої… Іншими словами, Немирівський комунгосп взяв, як кажуть, на свою голову, мережу водопостачання і водовідведення у вкрай непридатному стані, бо ці комунікації прослужили уже більш як півстоліття. При цьому власник «Агромашу» не виконав навіть усної домовленості – передати комунгоспу три одиниці обслуговуючої техніки.
- Який же вихід зі становища знайшов комунгосп і опинившись сам на сам з накинутою йому проблемою? І чи знайшов він його?
- Виходу з становища ми довго не шукали, - каже директор комбінату комунальних підприємств І.А. Гаєвський. – Він був відомий ще до того, як по акту було передано нам власність «Агромашу». Адже ми запропонували адміністрації умову – винести водогін і каналізацію за територію підприємства. Цього адміністрація не зробила, а, отже, маємо зробити ми. Хочемо прокласти труби напряму від водонапірної башти, а потім, спільно з жителями мікрорайону, розгалужити водогін за схемою, яку ми вже застосовуємо: населення бере на себе земельні роботи, а ми даємо труби. Каналізацію плануємо зробити теж окрему, бо існуюча нині уже засмічена, і відвести її до міської каналізації - в район молокозаводу. Але не вистачає коштів. Будемо клопотати перед міською радою, щоб вона передбачила фінансування цього об’єкту в бюджеті 2013 року. Потрібен час і кошти на складення проектно-кошторисної документації. Так що в цьому році проблему ми навряд чи вирішимо.
- А чи знову не стане заручником ситуації населення, яке проживає у мікрорайоні?
- Ні, водопостачання мікрорайону не припинилося ні на день і не буде припинятися. Ми з населенням знайшли спільну мову. Контролери обійшли всі квартири, укладено угоди на користування водою, каналізацією і на вивезення сухого сміття, встановлено водяні лічильники. Населення справно сплачує наші послуги, але отримані від нього кошти – це лише компенсація наших затрат. Цих грошей на виведення комунікацій за межі «Агромашу» не вистачить. Комунгосп потребує фінансової підтримки.
Іван Демедюк
Немає коментарів:
Дописати коментар