Ініціативна депутатська група під умовною назвою «газетярі» нарешті добилися свого: на 10 сесії міської ради 6 скликання редколегію «Вісника Немирова» перелопатили і подальший випуск часопису поставили під загрозу. Починаючи з листопада 2011 року ця група наполегливо переймалася долею «Вісника» і, як мовиться у народі, хто шукає, той завжди знайде…
Для повного інформування читачів називаємо поіменно цих депутатів. Першими, безперечно, мають йти прізвища працівників ДП «Укрспирт» С.В. Рудої і О.В. Рибалка, з чиєї легкої руки власне й зачалася газетна катавасія. Як пояснюють вони своїм колегам, їм не сподобалось, як у «Віснику» висвітлюються події, що вже майже рік вирують навколо колись славнозвісної, а тепер сумнозвісної компанії «Nemiroff». Потім цілком заслужено треба назвати прізвище В.А. Долі, постійного заспівувача сесійних засідань. Причини його нелюбові до газети, щоправда, не зовсім зрозумілі, це, мабуть, у депутата такий неспокійний характер. На жаль, на прохання колег депутат О.В. Рибалко, який озвучував на сесії позицію ініціативної групи, більше нікого не назвав, бо, схоже, їх перелік вичерпався. Але в ході сесії «засвітилися» ще декілька обранців, які розділили позицію самопроголошеної ініціативної групи. Чого ж добивалася група, що їй не сподобалося в газеті? Найбільш активний з ініціаторів О.В. Рибалко досить туманно назвав якісь параграфи «чинного законодавства про пресу», які, на його думку, забороняють вводити в склад редколегії міського голову, його заступника та членів апарату. А інший депутат додав, що саме через те, що в редколегії відсутні депутати «з народу», газета «не має чіткого ідейно-тематичного напрямку» і «пише аби щось писати». Іншими словами, казали, аби щось казати, аби знайти причину, щоб встановити суворий контроль над випуском «Вісника Немирова».
Саме для цього вони запропонували колегам необхідні зміни до Положення про газету, а ще представили новий склад редколегії. З редколегії було виведено міського голову та його заступника, щоб вони не могли впливати на газету, а натомість введено енергійних та ініціативних нових членів з числа депутатів: В.А. Доля, В.В. Трайдакало, І.А. Волощук О.В. Рибалко, саме цих депутатів тепер ви бачете на сторінках газети “Прибузьких новин”.
Голосування за новий склад редколегії проходило близько півгодини, у бурхливих дебатах, в яких усі балакали, а ніхто нікого, здається, не слухав. У суцільному гомоні дебатів якось загубилося резонне зауваження О.О. Томенка, про те що, мабуть, краще було б, якби кандидатури членів редколегії запропонував головний редактор, бо йому треба мабуть таких людей, які б, крім контролювання, ще й писали. Не дослухався ніхто з «газетярів» і до доводів інших поміркованих колег.
Отже, «Вісник Немирова» отримав таку сувору цензуру, якої не має навіть газета Верховної Ради «Голос України». Диву даєшся, як зуміли «ініціатори» переконати інших депутатів, щоб ті проголосували за їх газетний «кульбіт». Схоже, це той випадок, коли «смелость города берет». А простіше кажучи, майже піврічні домагання «депутатів від народу» вже настільки набридли усім, що міськрада нарешті здалася, щоб не загострювати і без того непросту ситуацію на сесіях. Уже можна говорити про перші наслідки газетної цензури. Через кілька днів після сесії депутат В.А. Доля зустрівся з головним редактором, якого, до речі, залишили на цій посаді, хоч він писав «не те, що треба», і виразно, по складах сказав, що газета за лютий уже повинна бути подана на огляд нових членів редколегії. А ще попередив, що першу сторінку газети має прикрасити його фото з вітанням немирівчан з Днем захисника Вітчизни.
Для чого насправді ініціативній групі знадобилася сувора цензура, здогадатися неважко. Триває боротьба за власність і в цій боротьбі для певної групи людей важливо, щоб був кишеньковий міський голова, кишенькові депутати, кишенькова газета. І ні в кого з новообраних членів редколегії навіть сльоза не капнула, коли за їх же “сприяння” не побачив світ лютневий номер «Вісника Немирова». Бо саме цього, схоже, вони й добивалися...
НАШ КОР.
Немає коментарів:
Дописати коментар