Інтерв’ю з міським головою Немирова 5 скликання Віктором Качуром
- Вікторе Миколайовичу, ви читали газету «Прибузькі новини» за 20 вересня?
- Районну газету, де редактором Т.Г.Котик, майже не читаю. Якби в «Прибузьких новинах» надрукували правдиву інформацію, то всі, хто її ще читає, були б здивовані. Читачі могли б подумати, що вже змінилося керівництво району і компанії «Nemiroff», а редактор знову змінила «партію».
- У Немирові відбуваються акції протесту. Що стало поштовхом, що люди вийшли на площу?
- Люди протестують проти свавілля голови райдержадміністрації П. Михайленка, а також проти того, що компанія «Nemiroff» хоче через прокуратуру відсудити у людей земельні ділянки, які були роздані громаді міською радою ще у 2009 році і більшість з людей отримали державні акти. Підтримали акцію протесту люди з села Обідного, у яких Михайленко своїм розпорядженням вилучив для свого кума 62 га пасовищ.
Обурила людей поведінка державного реєстратора, колишнього працівника УГК «Nemiroff» Лахника, який всіляко намагається продовжити перебування на посаді гендиректора лікеро-горілчаного заводу А.С. Глусь і навмисно затягує процес реєстрації нового керівника заводу.
- Голова РДА стверджує, що земельні ділянки видані незаконно, а на свердловини компанії «Nemiroff» є усі дозвільні документи.
- Всі розуміють, чому П. Михайленко виступає у ролі адвоката нинішнього керівництва компанії «Nemiroff» і діє за принципом: «нам бы день простоять и ночь продержаться». Уже не один рік розглядається законність виділення земельних ділянок по вул. Петровського. Ну дуже не хоче нардеп такого сусідства! Але законність виділення людям землі підтверджують не тільки рішення міської ради, а й підписи, погодження, висновки відповідних служб району та області, які так намагаються вилучити і знищити правоохоронні органи. А тиск на підписантів говорить про те, що не виходить законним шляхом відібрати у людей землю.
А от чотири свердловини компанії «Nemiroff» збудовано незаконно, тому що дозволу міська рада попередніх скликань і теперішнього скликання на землю під будівництво свердловин не давала! Тому й немає санітарної зони, межі якої теж мала б встановити міська рада! Доказом є те, що компанія «Nemiroff» аж в березні цього року вирішила узаконити свердловини і отримати дозвіл на спецводокористування та ще й стала тиснути на міську раду, щоб вона узаконила свердловини минулими роками. Міська рада поставила єдину вимогу - надати документацію на 4 свердловини. Як мені відомо її не можуть надати по сьогоднішній день. Тому міська рада не пішла на порушення закону і не дала погодження на користування надрами. Така ж ситуація відбувається і в суді (по справі земельних ділянок по вул. Петровського). Коли на прохання юриста міської ради і на вимогу суду прокуратура, яка виступає, явно не на захист 209-ти землевласників, на судових засіданнях так і не підтвердила легітимності свердловин.
- Чи це правда, що там, де знаходяться свердловини компанії, бере воду місто?
- Ні, водозабір міста не там, як вважає П. Михайленко, вводячи читачів “Прибузьких новин” в оману, він знаходиться аж біля Валів.
- Голова РДА заперечує, що з міського бюджету у районний вираховується більше половини доходів...
- У 2009 році максимальне виручення з міського бюджету становило 1 млн. 700 тис. грн. при річному доході більше як 10 млн. грн. А от за 2011-2012 роки з бюджету міста вилучено біля 8 млн. грн., тобто цілий річний бюджет міста. Уявіть, скільки можна було б побудувати свердловин для міста, замінити водогонів, побудувати доріг! В службовій записці «Про фінансування дошкільних навчальних закладів Немирова» на ім’я губернатора області М.В. Джиги, фінансове управління облдержадміністрації рекомендувало голові Немирівської РДА П.М. Михайленку при формуванні бюджету на 2012 рік з метою забезпечення соціального розвитку міста зменшити коефіцієнт вилучення із міського бюджету до районного, забезпечивши дитячі дошкільні заклади міста власними фінансовими ресурсами та залишити кошти на розвиток його інфраструктури.
- П. Михайленко каже, що у місті надто низька орендна плата за землю і ставить у приклад “глухе” село Никифорівці.
- Велике бажання поставити міську раду на коліна, вилучивши всі кошти з бюджету по максимуму, змушує керівника району говорити відверту брехню про “передові” методи поповнення бюджету у с. Никифорівцях. Він каже, що за 1м.кв. оренди землі там – 120 гривень, а у Немирові – 55 гривень і стверджує, що ці гроші поступають в чиюсь кишеню, а в чию, “не важко здогадатися”, говорить він.
Цю інформацію спростували самі ж працівники сільської ради Никифоровець, повідомивши, що оренда 1м.кв. землі становить – 3,60грн.! То чи варто далі про щось говорити?! Тому хочу порадити пану Михайленку наступного разу самому уточнювати достовірність фактів, або ж брати їх у більш знаючимх людей. За два роки керівництва районом уже можна було б навчитись розрізняти, де вартість купівлі землі, а де вартість оренди. Районом керувати – не коней поганяти!
Розмову вела Людмила Тичинська
Немає коментарів:
Дописати коментар